Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

AK Parti ‘evet’ turunda

Hürriyet Mahallesi sakinleri ile bir araya gelen AK Parti’li heyet, 16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için vatandaşlardan ‘evet’ oyu istedi.

16 Nisan’da gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi halk oylamasının Türkiye için büyük bir önem taşıdığını söyleyen Altınordu Belediye Başkan Engin Tekintaş, ülkenin büyümesi ve gelişmesini hazmedemeyenlerin bu referandumda hayır cephesine çalıştıklarını, vatanını milletini bayrağını ve devletini seven vatandaşların ise sandıkta ‘evet’ oyu vererek onlara en güzel cevabı vereceğini söyledi.

Başkan Engin Tekintaş, sözlerine şöyle devam etti: “16 Nisan ülkemiz için önemli bir gün. Bizler inanıyoruz 16 Nisan günü hızlı büyümenin önündeki en büyük engel kalkacak ve ülkemiz şaha kalkacaktır. İstikrarlı bir Türkiye için herkesin üzerine düşen görevi sonuna kadar yerine getirmesi gerekiyor. Biz bir olduk, ülkemiz için gece-gündüz çalışıyoruz. Biliyoruz ki 16 Nisan günü siz değerli hemşerilerimiz evet oyu vererek bu hızlı büyümeye destek vereceksiniz” dedi.

“Sandıklardan ‘evet’ çıkacak”

AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak da yapılacak referandumun bir parti seçimi olmadığını, bunun Türkiye’nin hızına hız katacağı bir seçim olduğunu söyledi. Milletvekili Oktay Çanak, şöyle konuştu: “Önümüzde 16 Nisan referandum oylaması var. Her şeyden önce bunun bir partinin seçimi olmadığını söylemek istiyorum. Bu seçim ne belediye başkanlığı seçimi, ne milletvekilliği seçimi bu seçim gücünü tamamen milletten alan Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin seçimidir. Milletin gücü 15 Temmuz’da herkes tarafından görüldü. Milletimiz tankların önüne yattı ve çıplak elleriyle silahları tutup aşağı indirdiler. Bu gücü gösteren milletin ‘evet’ diyerek sandıkta doğru karar vereceğine hepimiz inanıyoruz. Yeni sistemin özünde olan tamamen milletin gücüdür.16 Nisan’da evet diyen de hayır diyende bu memleketin evladıdır. Kimse çıkan sonuçtan sonra bizi ayrıştıramaz, ötekileştiremez.

Gerçekleştirilen ziyaretin mahalle sakinleri tarafından takdir ile karşılandığını ifade eden Hürriyet Mahalle Muhtarı Selami Gür, “Hürriyet Mahallesi ve çevrede bulunan bütün mahallelerde sandıklardan evet oyu çıkacaktır” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Talihsiz Yeşim son yolculuğuna uğurlandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri