Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Altınordu’da asfalt hamlesi

Trafik akışının yoğun olduğu ana arterlerde yolları modern görünüme kavuşturmayı sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesinin Çelebioğlu Caddesi ile İbrahim Fırtına Caddesi’ni sıcak asfalt konforuyla buluşturdu.

Asfalt çalışmaları hakkında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, OSKİ, AKSA Doğalgaz, Telekom ve YEPAŞ gibi kurumların altyapı çalışmalarını tamamladığı bölgelerde sıcak asfalt çalışmasını başlattıklarını söyledi. Kendi ekip ve ekipmanla birlikte kilometrelerce yola sıcak asfalt uyguladıklarını belirten Başkan Yılmaz, “Diğer ilçelerimizde olduğu gibi Altınordu’da trafiği rahatlatacak çözümler üretmeye devam ediyoruz. Toplam uzunluğu 4.5 km olan Bahçelievler Mahallesi Mehmetçik Bulvarı, İbrahim Fırtına Bulvarı ve Soya Caddesi’nde (sahil yolu) çalışmalar devam ediyor. 2 km uzunluğundaki İbrahim Fırtına Caddesi’nin de sıcak asfaltını hafta sonu itibarıyla tamamladık. Çalışmaları devam eden Soya Caddesi’nde sıcak asfalt uygulaması yapacağız. Bu bölgemizde proje kapsamındaki bisiklet ve koşu yoluyla kaldırım yapım işini de asfalt çalışmamızla birlikte koordineli olarak yürütüyoruz. Yaz ayında tamamlayacağımız çalışmaların ardından, eşsiz bir kıyı bandını halkımızın hizmetine açacağız” dedi.

Altınordu ilçesinin önemli arterlerinden olan Şirinevler Mahallesi Çelebioğlu Caddesi’nde de sıcak asfalt döküm işinin devam ettiğini belirten Başkan Enver Yılmaz, “Toplam uzunluğu 1.3 km olan caddenin hafta sonu itibarıyla 400 metresine sıcak asfalt uygulaması yaptık. Önümüzdeki hafta içerisinde de 750 m’lik bölümün sıcak asfaltını dökeceğiz. Karşıyaka Bulvarı’nın devamı olan bu yolumuz tamamlandığında, şehrimizin doğu bölgesini Ulubey yoluna ve bu güzergâh üzerindeki çevre yoluna bağlayarak iç bölgede alternatif bir yol oluşturacağız. Böylece Civil Irmağı’nın doğu tarafında trafikte ciddi bir rahatlama sağlayacağız” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Anlayan: "Evet kampanyasında büyük bir teveccüh görüyoruz” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri