Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bedensel engelli oğlunu okulda yalnız bırakmıyor

Fatsa Dolunay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Kadir Güde, serebral palsi rahatsızlığı nedeniyle annesinin desteğiyle yaşamını sürdürüyor.

Oğlunun eğitimi için Korgan ilçesinden Fatsa’ya taşınan ve okulun karşısında ev kiralayan anne Güde, staj eğitimi için okuldaki kütüphanede görevlendirilen Kadir Güde’ye burada da destek oluyor. Güde, kütüphanenin temizliğini yapıp kitapları raflara yerleştiriyor, öğrencilere de yardımcı oluyor.

Kadir Güre, muhabirine yaptığı açıklamada, her türlü sıkıntının Allah’tan geldiğini belirterek, kendisine yardımcı olan annesini ve arkadaşlarını çok sevdiğini söyledi.

Hayattaki tek amacınının ileride atom mühendisliği yapmak olduğuna işaret eden Güde, hiç kimseden beklentisi bulunmadığını dile getirdi.

Güde, staj eğitimini tamamlarken annesinin kendisine yardım ettiğini ifade ederek, Annem okulumun karşısında ev tutarak her sabah beni okula götürdü. Teneffüslerde beni bahçeye çıkardı, kişisel ihtiyaçlarımı gidermeme yardımcı oldu. Stajımı yaparken kendisinin bana çok faydası oluyor. Öğrenciler tarafından istenilen ve teslim edilen kitapları bana getirerek deftere işlememe yardımcı oluyor. dedi.

Annelik görevini yerine getirdiğini belirten Esmeray Güde, şunları söyledi:

Kadir benim tek çocuğum ve ona hayatı boyunca her zaman kanat gerdim. Oğlumun hayata hazırlanmasında ve eğitimi boyunca her an yanında bulunmaya özen gösterdim. Benim yerimde başka bir anne olsa o da aynısını yapardı. Oğlum inşallah okuyacak ve bizlere hayrı olacak. Allah oğlumun okuması için yardımcı olan öğretmen ve okul idaresinden razı olsun. Beni oğlumdan ayırmadılar ve oğlumun eğitim sürecini birlikte tamamladık.

Bir önceki yazımız olan Miraç Kandili ne zaman? Nisan ayının tam kaçında başlıklı makalemizde 2017 miraç kandili, miraç kandili ve Miraç Kandili ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri