Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Çamyar: “3 yılda Ünye’yi ayağa kaldırdık”

yıl istişare ve bilgilendirme toplantılarının sonuncusunu Ünye ilçesinde gerçekleştirerek 3 yıllık dönemde yapılan hizmetleri değerlendirdi.

Ünye’de bir otelde gerçekleştirilen organizasyona AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Çaybaşı Belediye Başkanı İsmet Yanık, İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşları ve Oda Başkanları, Ünye eski Belediye Başkanları ve çok sayıda kişi katıldı.

Ünye’de Belediye Başkanlığına seçildiği gün itibariyle tüm çalışmaların modern ve aynı zamanda kültürü ile iç içe bir kent inşa etmek amaçlı yürütüldüğünü söyleyen Başkan Çamyar, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Şehircilik, mimarlık alanında dünyaya örnek teşkil eden bir medeniyetin evladı olarak bu güzel şehrimizi hak ettiği güzelliğe kavuşturmayı hayal ederek çıktığımız bu yolda şehrimiz güzelleşince hemşerilerimizin yaşam standartlarının da güzelleşeceğini düşünüyorduk. Güzel şehirleri süslü taşlar değil, hayal gücü yüksek, ufku geniş, iradesi sağlam insanların inşa edebileceğini biliyor, bu konuda kendimize güveniyorduk. Ecdadımızın yaşadığı, ilham aldığı o güçlü şehirleri bugün aynı şekilde imar etmek için mücadelemize başlamıştık. Bundan tam 3 yıl önce, 30 Mart 2014 akşamı Cumhuriyet meydanında yaptığım konuşmamda şunu söyledim. ‘Bize oy vermiş olsun olmasın bu seçimin kazananı tüm Ünyeli hemşerilerimizdir’ dedim. Bu gün gerçekten Ünye’nin kazandığına tanıklık ediyoruz”

“Doğru yönetim başarıyı getirdi”

Her alanda doğru ve akılcı yönetimin başarıyı getireceğini söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, şöyle devam etti: “Zamanı, insanı ve parayı doğru yönetirsek başarılı olacağımızı biliyorduk. Sürece personel yapımızı, Belediye hizmet binamızı, araç ve envanterlerimizi düzenleyerek başladık. Arşiv Merkezi, Kent Bilgi Sistemi, Destek Hizmetleri Kademe Binası, Fevzi Çakmak Mahallesi Sosyal Alan Projesi,Yeraltı çöp konteynerleri ve yeni temizlik araçları, Taka Balık Pazarı, Yeni Kapalı Çarşı ve 15 Temmuz Şehitler Meydanı, Kültür Merkezi, Minibüs Garajı ve Gençlik Merkezi,3 yılda toplam 180 bin ton malzemeli yol bakımı, 130 bin metre kare beton yol, 69 bin 204 metre kare kilitli parke, bin 200 metre kare beton perde, 3 bin 500 metre küp taş duvar, doğalgaz, Hükümet Caddesi, Niksar Caddesi, Saray Caddesi asfalt çalışmaları, Semt parkları ve muhtar evleri ve daha birçok projeyi gerçekleştirdik.”

Şehirlerin, orada yaşayan toplumları tarihini ve kültürünü yansıtması gerektiğini altını çizen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Çünkü bir toplumun hafızası, hiç kuşkusuz kültürü ve tarihidir. Ünye’nin tarihine baktığımızda; şehrin insan merkezli kurulduğunu görmekteyiz. Fakat zamanla çarpık yapılaşmanın, yüksek binaların insanları uzaklaştırdığını, dar sokakların insanları boğduğunu, hemşehrilerimizin nefes almak için kendini şehrin dışına attığını, şehrin insanı dışladığını gördük. Bizler Ticaret Merkezi, Rüzgârlı Sokak, Pazar yerine yapacağımız 15 Temmuz Şehitler Meydanı, Tabakhane Deresi ıslahı, Kültür Yolu ve 4 Arasta 1 Orta çarşı projelerimizle hemşehrilerimizin nefes aldığı, huzur duyduğu bir şehir düşündük. Kısacası insanı dışlayan değil kucaklayan bir şehir hayal ettik” dedi.

“Ünye’yi tarihi kimliği ile yeniden buluşturuyoruz”

Ünye’de çok sayıda tarihi eser olduğunu ve bu eserlerin ne yazık ki ihmal edildiğini vurgulayan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Yıllarca ihmal edilmiş, bilinçsizce yok edilmiş, hırpalanmış Yalı Kilisesi, Saray Hamamı, Kadılar Yokuşu, Bakırcılar Arastası gibi eserlerimizi restore ettik. Çünkü sokağa çıktığında gürültüyle karşılaşan bir hemşehrimle, hamamlarla, buram buram tarih kokan bir sokakla, gülümseyen selam veren insanlarla karşılaşan hemşehrimin muhakemesinin eşit olmayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri öncesinde vaat ettiklerinin yanı sıra seçim beyannamesinde yer almayan birçok projeyi de gerçekleştirdiklerini söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Üniversite Yerleşke Alanı, Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Ünye Kalesi Restorasyon projesi, Çamlık projesi, Ünyeport Konteyner Limanı projesi gibi Ünye’nin Turizm, Sanayi ve eğitim gibi alanlarda gelişmesi yönünde ki projelerde önemli aşamalar kaydedildiğini söyledi.

“Bu başarılar istikrarlı bir Türkiye’nin sonucudur”

2002 yılından günümüze kadar 15 senedir AK Parti hükümetiyle Türkiye’nin istikrarlı bir şekilde büyüdüğünün altını çizen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, şu açıklamalarda bulundu: “Koalisyonlu döneme göre önemli hamlelerin yapıldı, çok daha etkili çok daha güçlü bir Türkiye’yi hep birlikte yaşadık. Yakın Geçmişe doğru baktığımızda ülkemiz dört dönemde güçlenmiş, kazanmış ve biriktirmiştir. Bu dört dönem Menderes, Demirel, Özal ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tek partili dönemleridir Aralardaki dört dönemde de düşüşe geçmiştir, tüketmiştir, kazanımlarını yitirmiştir. Bu dönemler ise koalisyonlu dönemlerdir. Ak Parti hükümetiyle 15 senedir yakaladığımız kalkınma ve kazanımların üzerine Başkanlık sistemiyle daha büyük sıçramaların olacağını düşünüyorum. Ülkemizde 1923’den bugüne 93 yılda 25. Hükümet olması gerekirken 65. Hükümet görevde. Bu şekilde yönetilen bir ülkede gelişmeden, istikrardan söz edebiliriz. Partili Cumhurbaşkanlığı sistemi Türkiye’yi koalisyonlara mahkum bir ülke olmaktan çıkaracaktır. Bu referandum ülkemizin gücünü tüketen ve siyaseti kirleten koalisyonlara son verme, Türkiye Büyük Millet Meclisini dışarıdan karıştıran vesayetçilerin gücünü kırma referandumu olduğunu düşünüyorum.”

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri