Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çevre yolu sahil yoluna bağlanıyor

Başkan Enver Yılmaz, “Altınordu ilçemizde trafiği rahatlatacak ve çevre yolunun Karadeniz Sahil Yolu’na bağlantısını sağlayacak Yeni Sanayi Kavşağımızın girişinde ekiplerimizce sıcak asfalt çalışması yaparak yolu trafiğe açtık” dedi.

Başkan Yılmaz, “Çevre yolumuzun açılmasıyla birlikte şehrimizin trafiğinde rahatlamayı sağlayacak en önemli akslardan olan yeni sanayi girişi ve Soya Kavşağı’nda genişletme ve düzenleme çalışmalarını tamamlayan ekiplerimiz, sıcak asfalt dökümü yaparak yolu trafiğe açtı. Sanayinin çıkışında ise alt yapı çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz, bu güzergahta da benzer çalışma uygulayacak. Kanalizasyon ve yağmur suyu hattı imalatı yapılan ve iki şeridine de sıcak asfaltın ikinci katı dökülecek olan yol hizmete sunulacak. Çevre yolunu Karadeniz Sahil Yolu’na bağlayacak 10 metre genişliğindeki duble yol, sanayi için giriş ve çıkış yan yolları olarak hizmet verecek” diye konuştu.

Çevre yolunun Ordu trafiğini rahatlatacak önemli bir yatırım olduğuna dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, “1 milyar 100 milyon TL’lik bu dev projemiz tamamlandığında ilimizin trafiği nefes alacak ve 1 saatlik şehir geçişi 10 dakikaya düşecek ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan İstihdam seferberliğinde 400 bin kişi işe yerleşti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri