Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Dünyaca ünlü imam hatiplerden Kuran ziyafeti

Bağcılar Belediyesi, İlçe Müftülüğü ve BAGİMDER’in, Kutlu Doğum Haftası’nda Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) dünyaya teşriflerinin 1446. yıldönümü münasebetiyle düzenlediği programda dünyaca ünlü imam hatipler salonu dolduran binlerce davetliye Kur’an ziyafeti verdi. Programa katılan davetliler İlçe Müftüsü Musa Uzun’un yaptırdığı duaya birlikte ‘amin’ dedi.

Bağcılar Belediyesi, İlçe Müftülüğü ve BAGİMDER, Kutlu Doğum Haftası’nda anlamlı bir programa imza attı.

Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda düzenlenen program Ebubekir Camii Müezzin Kayyımı Furkan Çınar’ın Kur’an tilavetiyle başladı.  

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, yaptığı konuşmada programın düzenlenmesine katkıda bulunanlara teşekkür etti. İlçe Kaymakamı Orhan Çiftçi de, Peygamber Efendimizin (s.a.v), inananların sıkıntısını kendi sıkıntısı gibi kabul ettiğini hatırlattı. Konuşmasında 15 Temmuz’a da değinen Çiftçi, FETÖ örgütü elebaşının 40 yılı aşkın süre Müslümanların dini duygularını istismar ettiğini ve ülkeyi işgal girişiminde bulunduğunu hatırlatarak, “Onu, içerideki ve dışarıdaki işbirlikçilerini lanetliyorum” dedi.

“PEYGAMBERİMİZİN DOĞUMU İLE HAK GELDİ BATIL ZAİL OLDU”

Peygamber Efendimiz’in 1446 yıl önce teşrif ederek dünyayı aydınlattığını ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise Kutlu Doğum Haftası’nın huzur, feyiz ve bereketin habercisi olduğunu belirtti. Çağırıcı, “Bağcılar ailesi olarak bu anlamlı haftayı program, konferans ve panellerle yad ediyoruz. Efendimizin doğumu insanlık tarihinin dönüm noktasıdır. Hak gelmiş, batıl zail olmuştur” dedi. Bağcılar Müftüsü Musa Uzun da bu yılki Kutlu Doğum Temasının ‘Hz. Peygamber ve Güven Toplumu’ olduğunu söyledi. Dünyanın buhran yaşadığını ve Müslüman coğrafyasında kan aktığını hatırlatan Uzun, “Biz, maalesef yıllardır maddi yönümüzü öne çıkardık.

Manevi yönümüzde ciddi eksiklikler oldu. İçinde bulunduğumuz bu durum biraz buradan kaynaklanıyor” dedi. Müslümanların kardeş olduğunun altını çizen BAGİMDER Başkanı Hasan Hüseyin Dönmez ise BAGİMDER olarak ana okulundan üniversite eğitimine kadar öğrencilere ahlak ve maneviyat eğitimi vermeye çalıştıklarını anlattı.

Ünlü imam hatiplerden mest etti

Konuşmaların ardından Fatih Cami İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu, İSTOÇ Camii İmam Hatibi Mustafa Kızılcaoğlu, Pendik Aliya İzzetbegoviç Camii İmam Hatibi İbrahim Deniz, Bağcılar Merkez Camii Müezzini Adem Daştan ve Ebubekir Camii Kuran kursu öğrencisi Eray Soğuksu salonu dolduran binlerce ilçe sakinine Kur’an-ı Kerim ziyafeti verdi.

Davetliler imam hatipleri huşu içerisinde dinledi. Duasını İlçe Müftüsü Musa Uzun’un yaptığı programa İl Müftü Vekili Bünyamin Albayrak ile AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk’ün yanı sıra binlerce ilçe sakini katıldı. 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri