Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kızılay’a kurban bağışında artış

Yoğun bir şekilde kurban vekaleti aldıklarını belirten Türk Kızılayı Fatsa Şube Başkanı Erdi Şevketoğulları, “Vatandaşlarımıza Kızılay’a güvendikleri için teşekkür ediyoruz. Hem yurt içi hem de yurt dışı vekaletler amacına uygun şekilde kesiliyor. Kesim sonrası belirlenen ihtiyaç sahibi kişilere kurban etleri ulaşıyor. Yılın 12 ayı maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımıza da etler ulaşıyor. Bizler her alanda vatandaşlarımıza yardımımızı ulaştırıyoruz. Bu yıl geçen yıla oranla bağışlar daha da fazla oldu. İnsanlarımız artık Kızılay’a güveniyorlar ve rahatlıkça bağışlarını yapıyorlar” dedi.

Şevketoğulları şöyle devam etti: “Kızılay yardımlarında din, dil, ırk ve ülke ayrımı yapmaz. Yardıma muhtaç tüm insanlara, elinden geldiğince ve imkanlar çerçevesinde yardıma koşar. Yardım insancıl bir duygudur ve insanları yücelten bir düşüncedir. Bu düşüncenin yaygınlaşması, ülkemiz ve tüm dünya için mutluluk verici bir durumdur. Barış içinde bir arada yaşamayı sağlar. İnsanlar arasında birlik ve beraberlik duygularını geliştirir.”

Anaokulumuzun inşaatı devam ediyor

Dumlupınar Okulu bahçesinde yapımı devam eden Kızılay Anaokulunun inşaatının devam ettiğini belirten Şevketoğulları, “Başbakan Binali Yıldırım’ın kardeşi İstanbul Kızılay Şube Başkanı İlhami Yıldırım’ın desteği yapılan anaokulunun inşaatı hızla devam ediyor. Eğitim öğretim yılına hazır etmeyi planlıyoruz. 380 metrekarelik alana 8 derslikten oluşacak modern anaokulumuz adına yakışır bir şekilde olacak” diye konuştu.

Türk Kızılayı’nı temsilen Fatsa Şube Başkanı olarak Nijerya’ya gideceğini söyleyen Başkan Şevketoğulları, “Kızılay Genel Başkanlığı’ndan bana onurlu bir görev verildi. Nijerya’ya gidip orada kesilen kurbanları denetleyip ihtiyaç sahibi Afrikalılara ulaştıracağız” açıklamasını yaptı.

Bir önceki yazımız olan TMO’nun fındık fiyatı beğenilmedi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri