Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ordu Üniversitesine başlayan öğrencilere sıcak karşılama

Gençlik ve Spor Bakanlığı üniversiteyi kazanarak başka illere giden öğrencilerin bulundukları yerleri tanıması için ‘Gelin Tanış Olalım’ projesi başlattı. Proje ile farklı şehirlerde öğrenim gören öğrenciler eğitim gördükleri ilin güzelliklerini tanıma fırsatı yakaladı. Yürütülen proje kapsamında Ordu Kredi Yurtlar Kurumunda kalan Ordu Üniversitesi 1. sınıf öğrencileri Ordu’yu keşfetmek için gezilerini sürdürdü.

Düzenlenen proje gezileri kapsamında öğrenciler Ordu’nun incisi Altınordu’yu ve Boztepe’yi gezdi. Boztepe’de düzenlenen etkinliğe katılan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ta Ordu’ya yeni gelen Ordu Üniversitesi 1. sınıf öğrencileri ile bir buluştu. Ordu’yu tanımaya başlayan öğrencilerin, heyecan ve mutluluklarını ortak olan Başkan Tekintaş, burada yaptığı konuşmada öğrencilere Ordu’nun ve Altınordu’nun güzelliklerini anlattı.

Yapılan gezi programında öğrencilere hitap eden ve kapılarının her zaman öğrencilere açık olduğunu dile getiren Başkan Tekintaş, “2006 yılında kurulan Ordu Üniversitesinin öğrenci sayısı günümüzde 22 bin kişiye ulaşırken bu sayı her geçen yıl artmaya devam ediyor. Ordu Üniversitesini kazanarak eğitimlerine başlayan öğrencilerimizin adaptasyon süreçlerini çok rahat geçireceklerini düşünüyorum. Ordu, Karadeniz’in en güvenli, en huzurlu ve en rahat yerlerinden bir tanesidir. Burada ailenize verdiğiniz ‘En iyi şekilde okuyacağım’ sözünü layıkıyla yerine getireceğinizi düşünüyorum. Tüm bunların yanı sıra eğitim hayatınızı dolu dolu geçirerek donanımlı ve birikimli bireyler olmanızı temenni ediyorum. Burada yaşayacağınız herhangi bir sıkıntı olduğunda kapımız sizlere her zaman açık olacak. Eğitim hayatınız bittiğinde ise Ordu’dan güzel hatıralarla ayrılacağınıza inanıyorum” dedi.

Gerçekleşen programa katılan Ordu Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Fatih Azgı ise düzenlenen projenin Ordu’yu tanıma konusunda öğrenciler için çok önemli olduğunu belirtti. Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın her fırsatta kendilerine destek olduğunu aktaran Azgı, bu kapsamda Başkan Tekintaş’a da teşekkürlerini iletti.

Ordu Üniversitesi’ne başlayan öğrenciler ise duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Ordu’yu çok sevdiklerini ifade eden öğrenciler, proje çerçevesinde yapılan gezilerin kendilerini mutlu ettiğini vurguladılar.

Düzenlenen etkinlik Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş tarafından öğrencilere verilen hediyelerin ardından sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Yeni köprüde yaya çilesi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri