Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Ordu’da yaban hayvanlarına 3 ton yem bırakıldı

Ordu’da olumsuz hava şartları nedeniyle aç kalma tehlikesi altında bulunan ve doğal ortamda yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayatının vazgeçilmezi olan hayvanlara yem bırakıldı.
Ordu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri il genelinde yüksek kesimlerde bulunan ormanlık alanlara yaban hayatının desteklenmesi amacıyla Şubat ayının ilk haftasında 2,5 ton karma besi yemi ile pazar artığı ve 500 kilogram sebze ve meyve artığı bırakıldı.
Ordu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Emin Akça, yüksek kesimlerdeki ormanlık alanların tamamen karla kaplı olduğunu belirterek, buradaki yaban hayvanlarının yiyecek bulmakta zorluk çektiğini, bu sebeple ekipler tarafından bu alanlara sık sık yem bırakıldığını belirtti. Akça, “Bölgemizde bol miktarda karaca da bulunuyor. Tavşanlar, kurt, kuş ve diğer hayvanlarımızı bu ağır kış şartları altında düşünmemiz gerekiyor. Vatandaşlarımız bu hayvanları av hayvanı olarak görmesinler. Bunlar yaşam halkasının birer zinciri ve bu hayvanlara her açıdan sahip çıkmamız gerekir” dedi.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri