Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Orman Haftası’nda çam fidanı dağıtıldı

21-26 Mart tarihleri arasında Orman Haftası ve Ağaç Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Ünye Orman İşletme Müdürlüğü Cumhuriyet Meydanı’nda Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, daire amirleri ve vatandaşların katılımıyla ücretsiz olarak çam fidanı dağıtıldı.

Dağıtım sırasında bir konuşma yapan Orman İşletme Müdürü Aşkın Ozan Aydın, “Hayatın var olabilmesi için toprak ve suyun varlığı elzemdir. Toprak ve suyun kaynağı ise ormandır. Ormanlarımız geçmişten devraldığımız ve gelecek nesillere devretmekten sorumlu olduğumuz en önemli hazinemizdir” dedi.

“Gezi olaylarında ortalığı ayağa kaldıranlar şimdi ortada yoklar” diyen Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Biz ormanlarımızı korumasını biliriz. Çünkü bizim desturumuz ‘Bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı, biz onu torunlarımızdan ödünç aldık’ diyoruz. Bakanlığımız gerekli destekleri verip ağaçlanma konusunda ki hassasiyetleri ortada. Ancak bazıları bir ağaç kesilince ortalığı ayağa kaldırıyorlar, onların aksine bakanlığımız milyonlarca fidan dikiyorlar. Geleceğe eser bırakıyorlar” diye konuştu.

Ağaçların hayatın bir parçası olduğunu vurgulayan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “Biz ağaçları o kadar benimseriz ve hatta şöyle deriz: ‘Hayatta bir dikili ağacı yok.’ Hatta Peygamber Efendimiz ‘Kıyamet kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikin’ demiş. Biz çevremize bu kadar güzel bakan bir milletiz. Yine etrafımıza bir baktığımız da hepimizin evinin etrafında bir kiraz ağacı, armut ağacı vardır. Yani büyüklerimiz evlerinin etrafına bunları dikerek sadece kendileri için değil, kuşlar için başka canlılar için bu dikimi yapmışlar. Siz değerli büyüklerimizde genç nesillere ağaç dikmenin önemini ve nasıl aşlanacağını göstermesi gerekiyor. Çünkü gençler sizlerden görecek ve onlar da bir sonraki kuşağa bunu aktaracaktır” şeklinde konuştu.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri