Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Tüm ödülleri topladılar

Ünye Anadolu Lisesi, Ordu genelinde ilçelerinde dereceye girenlerin il birinciliği için yarıştığı atıcılık yarışmasında havalı tabanca dalında kızlarda il birincisi, yine havalı tabanca dalında erkeklerde il birinciliği, havalı tüfek dalında kız ve erkeklerde il ikinciliğini aldılar.

Karadeniz Bölge yarışmasının Trabzon’da yapılacağını belirten Beden Eğitimi Öğretmeni Muharrem Kılıçarslan, “Yarışmalar için hazırlıklarımıza okul açılışından itibaren yapıyoruz. İl birincisi olduğumuz için sevinçliyiz. Trabzon’da 7 Mayıs’ta yapılacak olan bölge birinciliği için yarışacağız. Geçtiğimiz sezon atıcılıkta kızlarda Sakarya’da yapılan Türkiye finallerinde üçüncü olduk. Başarılarımız tesadüf değildir” dedi.

Bisiklet yarışında da Ünye Anadolu Lisesi A ve B kategorilerinde birincilikleri alarak Mayıs ayında Çanakkale’de yapılacak olan Türkiye finallerine gitmeye hak kazandılar.

Yapılan yarışmalarla ilgili olarak bilgi veren Beden Eğitimi öğretmeni Muharrem Kılışarslan, “Genç kızlar B kategorisinde 15 kilometre yol kat edildi ve en iyi dereceyi biz yaparak il birincisi, yine B kategorisinde erkeklerde 25 kilometre de il birinciliğini elde ettik. Yine okul olarak A kategorisinde erkeklerde 35 kilometre de il birincisi olduk. Böylelikle Mayıs ayının ilk haftasında yapılacak olan yarışmalarda Ordu ilini Ünye Anadolu Lisesi temsil edecek. Burada da çalışmalarımızı aynı titizlikle yaptık. Aynı zamanda bu başarılarımız tek başına değil veli, öğrenci ve okul olarak bir bütünlüğü sağlayıp birlikte bu başarılara imza attık. Hedefimiz Türkiye dereceleri ile adımızı ve Ordumuzu en iyi şekilde temsil etmektir” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan TCG İmbat Hücum Botu Ünye’de başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri