Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yazkonağı Mahallesi sakinlerinin ‘yerleşke’ tepkisi

Ordu’nun Ünye ilçesinde fakülte yerleşkesinin eski havaalanına yapılacağının açıklanması Yazkonağı Mahallesi sakinlerinin tepkisine yol açtı.
Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi yerleşkesi için 2012 yılında Yazkonağı Mahallesi’nde 340 dönüm arazi kampüs alanı olarak tahsis edilmişti. Ünye fakülte yerleşkesinin Yazkonağı Mahallesi’ne temel atılacağı günü beklerken, Türk Hava Kurumuna ait olan Sahil Köy Mahallesi’ndeki yere yapılacağının açıklanması Yazkonağı Mahallesi sakinlerinin tepkisine neden oldu. Yazkonağı Mahallesi sakinleri Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak basın açıklaması yaptı.
Yazkonağı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Osman Demir, Daha önce Yazkonağı Mağarası elimizden kayıp gitti, şimdi de Yazkonağı’na yapılması planlanan fakülte elimizden alınıyor. Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Yazkonağı Mahallesi’nde 340 dönüm arazi tahsisi yapıldı. Fakülte yerleşkesinin temel atılacağı günü beklerken bir anda Türk Hava Kurumuna ait olan Sahil Köy Mahallesi’ndeki yere yapılacağı açıklanması yapıldı. Bu bizi üzmüştür. Biz Yazkonağı halkı olarak fakültemizi istiyoruz dedi.

Bir önceki yazımız olan Fatsa’da Kızılay faaliyetleri başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir